Ivm de toegankelijkheid voor elke bezoeker www.drempelvrij.nl is Almere.nl niet optimaal te bekijken via Internet Explorer 6.0. Voor een betere weergave van deze site adviseren wij u een recente browser te gebruiken.
Top van dit document
Direct naar de inhoud
08-02-2010
Mijlpaal in Homeruskwartier in Almere Poort
AM Wonen en Ymere vierden samen met betrokkenen en toekomstige bewoners op zaterdag 6 februari het bereiken van het hoogste punt van het nieuwbouwproject Y AM Home. Om 11.30 uur verrichtte wethouder Duivesteijn op de bouwplaats de officiële handeling onder begeleiding van luid tromgeroffel.
In het najaar 2007 was het project één van de winnaars van de competitie die de gemeente Almere uitschreef voor ontwikkelaars. De uitdaging was om samen met toekomstige bewoners woningen voor de nieuwe wijk Homeruskwartier in Almere Poort te ontwerpen. AM Wonen werd een van de winnaars en vroeg Ymere als partner.
De bouw van Y AM Home verloopt voorspoedig: in juni 2009 ging de eerste paal in de grond en inmiddels is het hoogste punt bereikt. Het resultaat is nu al echt zichtbaar. Gezelligheid en eigenheid, architectuur met karakter, gebogen straatjes en een centraal groen ontmoetingspleintje; dat kenmerkt het project dat in totaal 125 eengezinswoningen en 77 appartementen omvat.
Op 6 februari 2010 vond ook het Open Huis Poort plaats. Geintresseerden konden deze dag terecht bij meerdere bouwprojecten, bij modelwoningen en in het informatiecentrum.