Zie je buiten in de stad iets wat kapot is, overlast geeft of voor een onveilige situatie zorgt? Geef dit dan door met een 'melding openbare ruimte'. Gaat het om meerdere plekken of situaties, doe dan voor elk een aparte melding.
Lukt het niet om een melding te maken via de knop of heb je een spoedmelding, bel dan naar telefoonnummer 14 036 (maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur). Voor noodgevallen buiten kantooruren bel je met de alarmcentrale: 036 531 15 02.
Je kunt een melding maken van bijvoorbeeld:
De gemeente Almere ondersteunt geen apps en websites van andere partijen voor het maken van meldingen, zoals bijvoorbeeld de Verbeterdebuurt-app of de BuitenBeter-app.
Gebruik altijd het meldingsformulier van de gemeente Almere. Zo hebben we beter overzicht over alle meldingen en kunnen wij ze beter oplossen.
Er is geen gemeentelijke app voor het maken van meldingen. Wel kun je een snelkoppeling naar het meldingsformulier op je telefoon of tablet zetten.
Is er een onveilige situatie op het water? Bel dan de calamiteitendienst van het Waterschap Zuiderzeeland: 0320-274 911. Dit nummer is altijd bereikbaar.
Heb je overlast van de bomen van jouw buren? De gemeente kan hier niet op handhaven.
Kijk voor meer informatie en wat je kunt doen op bomenrecht.nl.
Heb je geen melding maar wel een idee of initiatief voor jouw wijk? Neem contact op met de wijkregisseur.
Als je buren een camera hebben opgehangen die filmt richting een (deel) van de openbare weg of jouw tuin, dan is de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) van toepassing. De Autoriteit Persoonsgegevens houdt toezicht. Informatie hierover kan je bij de Autoriteit Persoonsgegevens opvragen. Kijk op voor meer informatie op hun website autoriteitpersoonsgegevens.nl.
Doe je een Melding Openbare Ruimte? Dan willen we graag een paar persoonsgegevens van je weten. Zo kunnen wij contact met je opnemen als we vragen hebben over jouw melding. Ook kunnen wij je dan vertellen wat we met jouw melding gedaan hebben en je eventueel met je in contact komen voor een klanttevredenheidsonderzoek.
Ook kan het zijn dat wij jouw gegevens aan derden doorgeven. Dit zijn partijen die in opdracht van de gemeente Almere werkzaamheden uitvoeren. Dit kunnen ook partijen zijn die zelf verantwoordelijk zijn voor de behandeling van jouw melding. Denk bijvoorbeeld aan Staatsbosbeheer bij een melding over een bos. Ook zij moet zich aan de privacyregels houden.